CWR11KH106KC
Manufacturer Part Number:
CWR11KH106KC
Part of Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2917
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Failure Rate :
C (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" Dia x 0.169" L (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V