TAP224M050SCS
Manufacturer Part Number:
TAP224M050SCS
Part of Description:
CAP TANT 0.22UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17Ohm
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V