F981V105MSAAS1
Manufacturer Part Number:
F981V105MSAAS1
Part of Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V 0805
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.5Ohm
Failure Rate :
Features :
Fail Safe with Built-in Fuse
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V