TAP335K035SRW
Manufacturer Part Number:
TAP335K035SRW
Part of Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V