TMCP1E104MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCP1E104MTRF
Part of Description:
CAP TANT 100NF 20% 25V 0805
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
33Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V