TPSE686K025R0125
Manufacturer Part Number:
TPSE686K025R0125
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V 2917
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
125mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V