TPSE337M010R0050
Manufacturer Part Number:
TPSE337M010R0050
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V