TH3E226K035C0500
Manufacturer Part Number:
TH3E226K035C0500
Part of Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V