F980J107MSA
- Manufacturer Part Number:
- F980J107MSA
- Part of Description:
- CAP TANT 100UF 20% 6.3V 0805
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 8Ohm @ 100kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 85°C
- Manufacturer Size Code :
- S
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V