F931A476MBA
- Manufacturer Part Number:
- F931A476MBA
- Part of Description:
- CAP TANT 47UF 20% 10V 1411
- Capacitance :
- 47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1Ohm @ 100kHz
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.091" (2.30mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Manufacturer Size Code :
- B
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric), 1210
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V