F380G336MSA
- Manufacturer Part Number:
- F380G336MSA
- Manufacturer/Brand:
- Nichicon
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 33UF 4V 0805
- Manufacturer :
- Nichicon
- Product Category :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 33 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 200mOhm @ 100kHz
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- S
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 4 V