CA55A025K225TA
- Manufacturer Part Number:
- CA55A025K225TA
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 2.2UF 25V 1206
- Capacitance :
- 2.2 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 250mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Manufacturer Size Code :
- A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V