M550B257M100AS
Manufacturer Part Number:
M550B257M100AS
Part of Description:
CAP TANT POLY 250UF 100V CHAS MT
Capacitance :
250 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.520" (13.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100 V