TCH9226M100W0150U
Manufacturer Part Number:
TCH9226M100W0150U
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CAP TANT POLY 22UF 100V SMD
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.234" (5.95mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
9
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.433" W (12.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
100 V