T550B826M075AH
Manufacturer Part Number:
T550B826M075AH
Part of Description:
CAP TANT POLY 82UF 75V AXIAL
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
220mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
75 V