T555B687M008AH
Manufacturer Part Number:
T555B687M008AH
Part of Description:
CAP TANT POLY 680UF 8V SMD
Capacitance :
680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.378" (9.60mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.965" L x 0.335" W (24.50mm x 8.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
8 V