CA55E050K476TA
- Manufacturer Part Number:
- CA55E050K476TA
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 47UF 50V 2917
- Capacitance :
- 47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.185" (4.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V