CA55D035K336TA
- Manufacturer Part Number:
- CA55D035K336TA
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
- Capacitance :
- 33 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.130" (3.30mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V