CA55B6R3K227TA
- Manufacturer Part Number:
- CA55B6R3K227TA
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 220UF 6.3V 1210
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 250mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.091" (2.30mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V