CA55C050K335TA
- Manufacturer Part Number:
- CA55C050K335TA
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 3.3UF 50V 2312
- Capacitance :
- 3.3 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V