TCSOM1A106M8R-ZM1
- Manufacturer Part Number:
- TCSOM1A106M8R-ZM1
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 10UF 10V 0603
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 10 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 300mOhm @ 100kHz
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- M
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 10 V