TCOB0J227M8R-EN1
- Manufacturer Part Number:
- TCOB0J227M8R-EN1
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 220UF 6.3V 1411
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 35mOhm @ 100kHz
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- B
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 6.3 V