T521B685M035ATE150
Manufacturer Part Number:
T521B685M035ATE150
Part of Description:
CAP TANT POLY 6.8UF 35V 1411
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V