TCTOAS1A476M8R-ZB1
- Manufacturer Part Number:
- TCTOAS1A476M8R-ZB1
- Manufacturer/Brand:
- Kionix Inc.
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 47UF 10V 1206
- Manufacturer :
- Kionix Inc.
- Product Category :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100mOhm @ 100kHz
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- AS
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 10 V