25TQC68MYF
Manufacturer Part Number:
25TQC68MYF
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CAP TANT POLY 68UF 25V 2917
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
D3L
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V