ETPF1000M5H
- Manufacturer Part Number:
- ETPF1000M5H
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 1000UF 2.5V 2917
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 1000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 5mOhm @ 100kHz
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Manufacturer Size Code :
- D4
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 2.5 V