MBC50-20B12
- Manufacturer Part Number:
- MBC50-20B12
- Manufacturer/Brand:
- MACOM Technology Solutions
- Part of Description:
- CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
- Manufacturer :
- MACOM Technology Solutions
- Product Category :
- Silicon Capacitors
- Applications :
- High Stability
- Capacitance :
- 20 pF
- ESL (Equivalent Series Inductance) :
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height :
- 0.179" (4.55mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Package / Case :
- Nonstandard Chip
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Breakdown :
- 50 V