NOSE337M006S0100
- Manufacturer Part Number:
- NOSE337M006S0100
- Part of Description:
- OXICAP
- Capacitance :
- 330 µF
- Current - Leakage :
- 41.58 µA
- Dissipation Factor :
- 12%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100 mOhms
- Height - Seated (Max) :
- 0.169" (4.30mm)
- Manufacturer Size Code :
- E
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Supplier Device Package :
- 2917 (7343 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V