NOJE477M006RWB
- Manufacturer Part Number:
- NOJE477M006RWB
- Part of Description:
- CAP NIOB OXD 470UF 20% 6.3V 2917
- Capacitance :
- 470 µF
- Current - Leakage :
- 56.4 µA
- Dissipation Factor :
- 16%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 75 mOhms
- Features :
- Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 0.169" (4.30mm)
- Manufacturer Size Code :
- E
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Supplier Device Package :
- 2917 (7343 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V