NOJB476M006SWJ
- Manufacturer Part Number:
- NOJB476M006SWJ
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- CAP NIOB OXID 47UF 20% 6.3V 1210
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- Niobium Oxide Capacitors
- Capacitance :
- 47 µF
- Current - Leakage :
- 5.6 µA
- Dissipation Factor :
- 6%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 800 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Manufacturer Size Code :
- B
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric), 1210
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Supplier Device Package :
- 1210 (3528 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V