NOJC336M010RWJ
- Manufacturer Part Number:
- NOJC336M010RWJ
- Part of Description:
- CAP NIOB OXIDE 33UF 20% 10V 2312
- Capacitance :
- 33 µF
- Current - Leakage :
- 6.6 µA
- Dissipation Factor :
- 6%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 500 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Manufacturer Size Code :
- C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 2312 (6032 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2312 (6032 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V