NOSB336M006R0600
- Manufacturer Part Number:
- NOSB336M006R0600
- Part of Description:
- CAP NIOB OXID 33UF 20% 6.3V 1210
- Capacitance :
- 33 µF
- Current - Leakage :
- 4 µA
- Dissipation Factor :
- 6%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 600 mOhms
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Manufacturer Size Code :
- B
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric), 1210
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Supplier Device Package :
- 1210 (3528 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V