NOJA476M004RWJ
- Manufacturer Part Number:
- NOJA476M004RWJ
- Part of Description:
- CAP NIOB OXIDE 47UF 20% 4V 1206
- Capacitance :
- 47 µF
- Current - Leakage :
- 3.8 µA
- Dissipation Factor :
- 18%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 2.2 Ohms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Manufacturer Size Code :
- A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206 (3216 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4 V