NOJP685M004RWJ
- Manufacturer Part Number:
- NOJP685M004RWJ
- Part of Description:
- CAP NIOB OXIDE 6.8UF 20% 4V 0805
- Capacitance :
- 6.8 µF
- Current - Leakage :
- 1 µA
- Dissipation Factor :
- 6%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 5.3 Ohms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Manufacturer Size Code :
- P
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
- Supplier Device Package :
- 0805 (2012 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4 V