NOJB226M010RWJ
- Manufacturer Part Number:
- NOJB226M010RWJ
- Part of Description:
- CAP NIOB OXIDE 22UF 20% 10V 1210
- Capacitance :
- 22 µF
- Current - Leakage :
- 4.4 µA
- Dissipation Factor :
- 6%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.8 Ohms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V