CDV30FF103JO3F+FEZ
Manufacturer Part Number:
CDV30FF103JO3F+FEZ
Manufacturer/Brand:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Part of Description:
MICA
Manufacturer :
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Mica
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.909" (23.10mm)
Lead Spacing :
0.437" (11.10mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.819" L x 0.421" W (20.80mm x 10.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1 kV