27130B182JO0
Manufacturer Part Number:
27130B182JO0
Manufacturer/Brand:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Part of Description:
CAP MICA 1800PF 5% 3KV BOX
Manufacturer :
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Capacitance :
1800 pF
Dielectric Material :
Mica
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Rectangular Box
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.187" L x 0.937" W (30.15mm x 23.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3 kV