CMR08F823FOAM
Manufacturer Part Number:
CMR08F823FOAM
Part of Description:
CAP MICA 82000PF 100V RADIAL
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.917" (23.30mm)
Lead Spacing :
1.051" (26.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.480" L x 0.461" W (37.60mm x 11.70mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100 V