CMR08F913JOAM
Manufacturer Part Number:
CMR08F913JOAM
Part of Description:
CAP MICA 91000PF 100V RADIAL
Capacitance :
0.091 µF
Height - Seated (Max) :
0.941" (23.90mm)
Lead Spacing :
1.051" (26.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100 V