CMR08F753FOAM
Manufacturer Part Number:
CMR08F753FOAM
Part of Description:
CAP MICA 75000PF 100V RADIAL
Capacitance :
0.075 µF
Height - Seated (Max) :
0.909" (23.10mm)
Lead Spacing :
1.051" (26.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.469" L x 0.441" W (37.30mm x 11.20mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100 V