CMR08F333JODM
Manufacturer Part Number:
CMR08F333JODM
Part of Description:
CAP MICA 33000PF 500V RADIAL
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.890" (22.60mm)
Lead Spacing :
1.051" (26.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.441" L x 0.358" W (36.60mm x 9.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V