CMR08F273JODM
Manufacturer Part Number:
CMR08F273JODM
Part of Description:
CAP MICA 27000PF 500V RADIAL
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.882" (22.40mm)
Lead Spacing :
1.051" (26.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.429" L x 0.331" W (36.30mm x 8.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V