CDV30FJ821JO3F
Manufacturer Part Number:
CDV30FJ821JO3F
Part of Description:
CAP MICA 820PF 5% 2000V RADIAL
Capacitance :
820 pF
Height - Seated (Max) :
0.870" (22.10mm)
Lead Spacing :
0.438" (11.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.770" L x 0.260" W (19.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2 kV