CMR04C3R5DPDM
Manufacturer Part Number:
CMR04C3R5DPDM
Part of Description:
CMR MICA
Capacitance :
3.5 pF
Height - Seated (Max) :
0.331" (8.40mm)
Lead Spacing :
0.150" (3.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
500 V