CDS5FY301GO3
Manufacturer Part Number:
CDS5FY301GO3
Capacitance :
300 pF
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Lead Spacing :
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.252" L x 0.150" W (6.40mm x 3.80mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50 V