CMR04E360JODM
Manufacturer Part Number:
CMR04E360JODM
Part of Description:
CAP MICA 36PF 500V RADIAL
Capacitance :
36 pF
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.150" (3.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V