CMR05E360JODM
Manufacturer Part Number:
CMR05E360JODM
Part of Description:
CAP MICA 36PF 500V RADIAL
Capacitance :
36 pF
Height - Seated (Max) :
0.358" (9.10mm)
Lead Spacing :
0.224" (5.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V