MC12FD111J-F
Manufacturer Part Number:
MC12FD111J-F
Part of Description:
CAP MICA 110PF 5% 500V 1210
Capacitance :
110 pF
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V