CP-SM-10-500V
- Manufacturer Part Number:
- CP-SM-10-500V
- Manufacturer/Brand:
- Silver Mica
- Part of Description:
- SILVER MICA 10PF / 500V
- Manufacturer :
- Silver Mica
- Product Category :
- Mica and PTFE Capacitors
- Capacitance :
- 10 pF
- Dielectric Material :
- Mica
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- Tolerance :
- Voltage - Rated :
- 500 V