CDV19FF102JO3
- Manufacturer Part Number:
- CDV19FF102JO3
- Part of Description:
- CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
- Capacitance :
- 1000 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.532" (13.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.343" (8.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.669" L x 0.252" W (17.00mm x 6.40mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 1 kV